Dažniausiai pateikiami klausimai
Greylisting apsauga. Kas tai?
Įrašė: Vytenis Sabaliauskas - 2009 09 08 09:38
Kas tai yra "greylisting"?

HOSTEX tarnybinėse stotyse yra naudojama "greylisting" pašto apsauga. Ji yra skirta tam, kad būtų sumažintas SPAM laiškų kiekis.


Kaip tai veikia?

Jūsų serveris, gaudamas laišką iš siuntėjo serverio, praneša kad laiško pristatyti nepavyko ir nurodo jam pabandyti po nustatyto intervalo. Jei siuntėjo serveris bando anksčiau, jam vėl yra gražinama laikina klaida ir liepiama bandyti vėliau. Kai nuo pirmo bandymo pristatyti laišką praeina nustatytas intervalas, laiškas yra priimamas. Jei siunėjas siunčia dar vieną laišką, jis pristatomas be jokių kliūčių, kadangi laikoma kad siuntėjas yra "švarus". Intervalo dydis priklauso nuo serverio - apie 15 minučių.

Kodėl tai veikia?

Jei laiškai yra siunčiami masiškai iš užkrėstų serverių bei kompiuterių, jų norima išsiųsti kuo daugiau ir kuo greičiau. Tokie "siuntėjai" gavę nurodymą bandyti vėliau to nedaro, o tiesiog bando pristatyti SPAM kitiems adresatams. Taip Jūs negaunate SPAM laiško.

Ar "greylisting" gali blokuoti "švarius" laiškus?

Tai gali nutikti tik tada, kai siuntėjo serveris yra blogai sukonfigūruotas. Pagal interneto reikalavimus, serveris, gavęs prašymą pabandyti vėliau taip ir turi daryti.
(264 balsai)
Straipsnis yra naudingas
Straipsnis nėra naudingas

Komentarai (0)
Help Desk Software by Kayako fusion